x

Konkursy i zabawy ślubne

33 (Kopiowanie)Staropolskie wesele nie mogło się obejść się bez obrzędu oczepin. Polegał on na obcięciu warkocza panny młodej i nałożeniu na jej głowę czepca małżeńskiego. Miał wymiar symboliczny – oznaczał przejście ze stanu panieńskiego do małżeńskiego.
Przykładowe zabawy przedstawiamy poniżej
Przekładanie marynarki. Udział bierze kilka par. Tańczą, a kiedy orkiestra przerywa muzykę partnerka musi jak najszybciej zdjąć partnerowi marynarkę, przełożyć na lewą stronę i ponownie ją założyć. Wygrywa oczywiście para, której zajmie to najmniej czasu.
Wróżba. Młodzi siadają do siebie tyłem. Otrzymują po dwie kartki: narzeczony o treści „ja” i „ona”, narzeczona „ja” i „on”. Następnie padają pytania, na które odpowiadają podnosząc wybrane kartki. Pytania mogą być w stylu:
• kto będzie trzymał kasę,
• kto będzie zmywał,
• kto pierwszy powiedział „kocham cię”
• kto jest bardziej kłótliwy, itp.
W sumie może nawet być zabawnie. No chyba, że prowadzący pójdzie na całość i posypią się pytania nieco bardziej intymne, np.: kto pierwszy osiąga orgazm…
Zakład. Dwóch śmiałków walczy o 100zł. Siadają naprzeciwko siebie i starają się przedmuchać banknot na stronę przeciwnika. Po próbie generalnej przychodzi czas na decydującą rozgrywkę, która ma się odbyć (z nie wiadomo jakiego powodu) z zawiązanymi oczami. Oczywiście zamiast banknotu zabawny wodzirej ustawia talerzyk z mąką, co kończy się wzajemnym umorusaniem nieszczęśników.
Taniec na leżąco. Zgłaszają się pary chętne do udziału w konkursie tańca. Mogą sobie nawet wybrać jego rodzaj: walc, tango, disco – do wyboru. Niestety, okazuje się, że wybrany taniec należy odtańczyć na leżącą…
Buteleczka. Panu młodemu przywiązuje się sznureczkiem do pasa długopis. Następnie zawiązuje oczy, i za pomocą wskazówek otrzymywanych od pani młodej musi trafić długopisem w butelkę..
Polecamy także poniższą stronę, gdzie znajdziemy zabawy opracowane w różnych kategoriach
http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/zabawy_slubne.html

Nasz Zespół posiada szeroką ofertę zabaw nie tylko tych opisanych powyżej. Wspólnie możemy dopasować zarówno do charakteru wesela jak i do Was